Tumša telpa, kurā atrodas trīs vīri. Katram ir ierocis – vienam - ģitāra, otram - basģitāra, bet trešais sēž pie bungām. Viņi atrodas uz paaugstinājumiem un ir pārģērbušies Otrā pasaules kara formās, kuras noteikti nelaistu cauri radiāciju, vismaz kādu noteiktu brīdi. Telpas vidū ir atbilde uz jautājumu, kāpēc šiem vīriem ir jābūt šādos, iespējams, ļoti neventilējamos apģērba gabalos, proti, taisnstūrveida formas tilpne, kura piepildīta ar nezināmas izcelsmes šķidrumu rozā krāsā. Līdzko tumšajā apģērbā tērptās personas ķeras pie savu ieroču pielietošanas, masa sakustas, un no tās izlien cilvēciska apveida būtne.
Protams, toksisko atkritumu apsargāšana ar mūzikas instrumentiem nav šo vīru dienišķā nodarbe, un būtne nav nejauši iekritusi šajā nezināmajā masā. Tas viss ir iestudēts. Pilnīgi viss!
Ir pagājis gandrīz gads kopš šī iestudējuma, un Karls Vitbreds (Carl Whitbread), tikko atgriezies mājās pēc darba dienas, ir nedaudz neapmierināts ar to, ka Sidnejā pēdējās dienas ir 35 grādu karstums. Kā jau norunāts, 19:00 (pēc Sidnejas laika) viņš saņem zvanu no Latvijas, kur savukārt pēdējās nedēļās valda ziema, par kuru Karls tikai sapņo. Karls ir freelance grafiskais dizainers, kurš brīvo laiku pavada kopā ar Sidnejas metālapvienību Lo!, kuras sastāvā bez viņa vēl ir Adrians Šapiro (Adrian Shapiro), Semjuels Dillons (Samuel Dillon) un Adrians Griffins (Adrian Griffin).
“Pārsteidzoši ir tas, ka mēs ar video dziesmai Orca, kas ir no mūsu 2015.gada EP Tongueless, piesaistījām ne tikai ārzemju fanus, bet arī daudzus austrāļu klausītājus, kuriem nebija ne jausmas par tādas grupas Lo! eksistenci,” stāsta grupas dibinātājs Karls. Papildu tam visam grupa ar šo video piedalījās Maiami filmu festivālā, kurā ieguva balvu par gada labāko mūzikas video klipu. Protams, varētu teikt, kam gan tas varētu likties svarīgi, jo pasaulē ir neskaitāmi daudz un dažādu filmu festivālu, bet jāatgādina, ka tas ir smagās mūzikas video, kurš saņēma apbalvojumu.
Lo! darbojas jau no 2006.gada, izlaižot debijas albumu pēc pieciem gadiem ar nosaukumu Look And Behold, bet tieši ar pēdējo EP viņi iesvēta jauno, rozā vokālistu. Ceļā līdz šim EP grupa izdeva pilna garuma albumu Monstrorum Historia 2013.gadā. Interesanti, ka grupas nosaukums ir aizgūts no senās angļu valodas frāzes Lo and Behold, kas arī saistās ar debijas albuma nosaukuma izvēli. Vispār grupas dibinātājs atzīst, ka grupas nosaukumu izvēlējušies nejauši un tagad Lo! meklēšana Googlē ir ļoti liela skabarga dibenā.
Rodas jautājums, kur tad palika iepriekšējais vokālists? “Mēs šķīrāmies kā draugi, jo Džeimijs vēlējās doties studēt, ko mēs ļoti respektējām,” skaidro Karls. Meklējot bijušo solistu visu zinošajā Googlā, tiek atrasti rezultāti par kādu slepkavu ar AC/DC tetovējumiem, kurš uzdarbojies aptuveni tajā pašā reģionā, bet Karls mierina, ka tas ir cits Džeimijs.
Jaunais vokālists Sems grupai bija zināms jau iepriekš. “Sems dziedāja grupā Snakes Get Bad Press, ar kuru mēs bieži devāmies tūrē. Viņa vokālās dotības un uzstāšanās uz skatuves atstāja uz mums pamatīgu iespaidu, tāpēc, meklējot jaunu vokālistu, viņš bija mūsu pirmā izvēle,” atklāj Karls.
Austrālijas metālskatuvei ir savi plusi un mīnusi. Iespējams, šī ir viena no tām retajām valstīm, kurā izdota enciklopēdija par metāla subkultūru. Mums Latvijā pagaidām nav tāda veida informatīvā materiāla. Protams, ja vēlētos dzīvajā apskatīt grupas, kuras ir pieminētas šajā skaidrojošajā grāmatā, varētu gadīties, ka ceļā tiek pavadītas 12 stundas no vienas pilsētas līdz otrai. Salīdzinot Eiropu un Austrāliju, Karls stāsta: “Eiropā ir pavisam vienkārši. Tu vari jebkurā brīdī iesēsties busā, aizbraukt un ātri vien nonākt savā galamērķī. Mūsu lielākā problēma ir ģeogrāfija, ceļošana Austrālijas ietvaros ir nedaudz sarežģītāka un viennozīmīgi dārgāka!” Nemaz neņemot vērā lielos attālumus starp Austrālijas pilsētām, Lo! Facebook lapā ir neskaitāmi daudz pasākumu plakātu, un grupa ir spēlējusi uz skatuves ar tādām apvienībām kā Red Fang, Russian Circles, High on Fire, The Ocean un šo sarakstu varētu vēl turpināt. Līdzko uz Austrāliju dodas kāda lielāka mēroga grupa, ir ļoti ticams, ka tieši Lo! to iesildīs!
Runājot par koncertu apmeklējumiem, Karls izskaidro jau sen zināmo patiesību, proti, viss ir atkarīgs no dienas, biļešu cenas un koncerta norises vietas. Laikam tieši tāpēc Lo! pirmais koncerts 2016.gadā notika Frankies Pizza picērijā bez maksas. Uz jautājumu, kas ir bijis viņa mīļākais koncerts, Karls tā arī neatbild, jo koncertu pagājušogad ir bijis ļoti daudz, bet skaidrs ir tas, ka interesantāk ir ar ārzemju grupām, jo tad uz koncertiem nāk vairāk cilvēku.
“Mūsu metālskatuve ir salīdzinoši maza, bet tā ir spēcīga,” paskaidro Karls. Ir tikai kādas piecas vai sešas pilsētas, kurās būtu nozīmīgi spēlēt, visi atbalsta viens otru, kas noved pie tā, ka rodas daudzas jaunas grupas. “Ir interesanti būt daļai no kaut kā unikāla,” Austrālijas skatuvi raksturo grupas ģitārists.
Protams, atbalsts nenāk tikai no grupām. Austrālijā darbojas dažādas ierakstu kompānijas, no kurām Karls izceļ Resist Records, Broken Hive Records, Poison City Records, kuri nodarbojas ar hardcore/punk stila novirzienu. Tāpat vērts pieminēt arī Bird Robe un Art as Catharsis, kuri ir orientēti uz postroku, savukārt Monolith un Grindhead vairāk fokusē savu uzmanību uz smagāku metāla virzienu.
Tāpat arī Karls neatsaka palīdzēt. Kā jau tas tika pieminēts, viņš nodarbojas ar grafisko dizainu, bet brīvo laiku velta tieši Lo! vizuālajam materiālam, un viņš vienmēr ir bijis ieinteresēts mūzikas producēšanā, ko pats iemācījies, lai varētu veidot Lo! albumus. Šāda veida pašdarbība palīdz ne tikai radošajā jomā, bet arī tiek ietaupīts grupas budžets. “Es nereklamēju sevi kā mūzikas producentu un nemeklēju darbu šajā jomā, ja kāda grupa man vaicātu, vai es vēlētos palīdzēt, es noteikti izmantotu iespēju. Tieši tas notika arī ar Boneless. Mana sieva ir mūziķe, kura dzied un rada savu elektronisko mūziku, un es viņai palīdzu ar producēšanu un uzstāšanos. Vienmēr ar kaut ko aizņemts!” par sevi lepojas Karls.
Grupas lielā aktivitāte nav palikusi nepamanīta. Vācu ierakstu kompānija Pelagic Records, kuras vadītājs ir Robins Staps (Robin Stap) no The Ocean, savā paspārnē paņēma Lo!, un, pateicoties šai veiksmīgajai un draudzīgajai sadarbībai, grupai bija lielā iespēja doties Eiropas tūrē 2013.gadā kopā ar zviedriem Cult of Luna un The Ocean (kā gan savādāk). Diemžēl vilinošajā tūrē Karls un pārējie grupas biedri no Eiropas redzēja ļoti maz. “Visu laiku bijām ceļā! Mēs bijām piestājuši uz pāris dienām Budapeštā, kas ir ļoti skaista pilsēta. Koncerts bija uz laivas, kas bija ļoti iespaidīgi. Protams, prātā vienmēr paliks pēdējā tūres pieturvieta – Berlīne, kas ir arī Pelagic Records un attiecīgi The Ocean dzimtā pilsēta!” stāsta Karls.
Ir pagājis gandrīz gads kopš video iestudējuma un EP Tongueless. Bundzinieks, kurš dzīvo tikai divus kvartālus no Karla, ir tikko atgriezies no Honkongas, bet pārējie biedri ir dziļi savos darbos, bet satraukumam nav pamata, jo Lo! pārstāvji ir sākuši darbu pie jaunā materiāla, ko, iespējams, sagaidīsim jau šogad, sadarbojoties atkal ar Pelagic Records. Šis būs rozā vīra un Lo! metamorfozes nākamais solis!