INTERVIJAS

Ocularis Infernum - cīņa starp minoriem un mažoriem

Jānis Jansons 28.12.2017. 13:49
Aptuveni septiņus gadus pēc izjukšanas, savulaik ļoti iecienītā pašmāju "black" metāla grupa "Ocularis Infernum" ir atgriezusies pie klausītājiem ar albumu, jaunu vokālisti un citādu skanējumu.

 

Jānis Jansons sarunā ar grupas ģitāristu Andri Začu, par toreiz, tagad un kas tad rīt.

Grupa pastāvēja no 2002. gada, atceraties, kā viss sākās, auga un attīstījās?

Pirms 2002. gada sākām mācīties spēlēt - es giču, Agris - bungas. Abi riktīgi lauķi no Alojas, precīzāk - Ungurpils. Vēlāk pievienojās klases biedrs Normunds kā otrā ģitāra. Bet par pašu sākumu varētu skaitīt laiku, kad pievienojās Kristiāna un neilgu laiku pēc tā - Magnuss, tad arī viss aizgāja. Kristiānu atradām alternative.lv sludinājumā, bet ar Magnusu iepazīstināja viņa. Mēģinājumi notika 100km no Rīgas - mežā. Nedaudz vēlāk pievienojas bass - Andrejs, gadu precīzi nepateikšu. Visu laiku baigi cerējām nospēlēt kādu koncertu, bet Agrim tomēr smagi piekliboja ritms un intereses - pameta mūs. Un tad arī viss sākās - varētu būt 2005. gads - 1. koncerts Saksafonā. Spēlējām ilgu laiku ar bungmašīnu, līdz sapratām, ka CD player nav diez ko forši. Pēc dažiem koncertiem Normundu sastāvā nomainīja Jānis Bušs, iemeslu precīzi neatceros.

2005/2006. gadā pievienojās grupai bunģeris Justs, starpcitu, kristietis, ar viņu mēs nospēlējām dažus koncertus, bet neilgu laiku pēc tā, diemžēl, viņam vajadzēja mūs pamest, jo pārcēlās uz ārzemēm, bet viņam ļoti patika pie mums. Nedaudz vēlāk, 2006. gadā bunģiera amatu ieņēma Eduvards - ar viņu vissilgāk nospēlējām. 2008. gadā mūsu ceļi ar Magnusu šķīrās - aizet no grupas.

Tas arī bija fināla sastāvs (Es, Kristiāna, Bušs, Sifons, Andrejs) līdz OI nepajūk interešu/stila dēļ. (2011. varētu būt) Tieši šajā brīdī notika albuma ieraksts, bet tā arī viņu neierakstījām.

Vēl pašā vecā sastāva norietā mēs Magnusu izdomājām, ka jāuzcept super gabals un sanāca 1. Akathisia versija - tā arī sākas II grupas vilnis - atdzimšana. \m/ Reborn!!!

Aktīvi koncertējāt, bet taustāmu albumu beigās nebija?

Oficiālie albumi tā arī netika ierakstīti, pirms izjukšanas gribējām sākt rakstīt - nesanāca. 3 dziesmas tika ierakstījām pro studijā - uzvarējām „Fresh Blood” konkurā iespēju ierakstīt. Kaut ko ierakstījām arī pa pašu līdzekļiem, bet reāla albuma nekad nav bijis. Tā arī viss vecais materiāls vairāk vai mazāk ir aizmirsts, jo zināju, ka var daudz labāk.

Nozīmīgākie koncerti, kas pašiem palikuši prātā?

2007. Blome II, High Times (Gulbenē), 2008. uzvara Fresh Blood, pirmie ārzmeju koncerti (Lietuva), protams, kā jau katru gadu – Blome, 2009. Kabatā koncerts ar zviedriem Shining, Blomi aizstāj Metalshow (Rīgā), lielā Igaunijas tūre (4 koncerti), 2010. esam divas grupas, kas iesilda "Skyforger" Sapņu Fabrikā - manuprāt, lielākais koncerts ever, vairāk kā 1000 cilvēkiem.

Kurš izdomāja nosaukumu?

Laikam nosaukuma ideju pametu es, nežēlīgi patik tā šausmene "13tais spoks/13th ghost" - pārējie apstiprināja, ka ir baigi ok.

Par ko dziedājāt, dziesmu teksti?

Mistika, antikrisietība... Nedaudz Kristiāna gribēja iemīt kaut kādu neķītrības, perversiju.

Kāda šobrīd jums ir grupas vīzija? ir kādi konkrēti nosprausti mērķi, kurus gribētos sasniegt?

Galvenais mērķis šobrīd ir mūžam nerealizētā lieta - albums, iespējams, pat labi, ka viņš tikai tagad nāk, kad esam pārslimojuši dažādas daudzas grupu "slimības".

Pēkšņi pēc vairāku gadu klusuma esat atpakaļ, ar singlu un albumu "Expired Utopia", jaunu vokālisti?

Tad nu viss sākās tieši, kad grupa juka ārā. Ierakstīju ar Magnusu dzīvoklī „Akathisia” pirmo versiju, baigi pašiem iecepīja, sapratām, ka esam uz īstā viļņa. Tad vēl pāris dziesmas ierakstījām dzīvoklī, un tad sapratām, ka esam pie pirmssākumiem, kad gribējām episki, simfonisku skanējumu. Pirmsākumos nevienam nebija īsti pieredze kaut ko tādu norealizēt, tāpēc vien labi, ka tajā laikā neko neizdevām. Dzīvoklī muzicēt nebija diez ko forši, nevar pietiekami skaļi to darīt - kaimiņi. Nācās meklēt kaut kādas telpas. Par laimi tad biju atstācis spēlēt grupā „Frailty” - sanāca apvienot „Frailty” mēģu telpu ar studijas iekārtošanu. Visā šajā albuma tapšanas laikā (5 gadi) sanāca apgūt  studijas lietas jau nopietnākā līmenī, dziesmas ir pabijušas ļoti daudzās ierakstīšanas programmās, kamēr atradām īsto risinājumu. Tad vēl visu šo laiku tika slīpēts kopējais skanējums. 2015. gada augustā atrodam Māru un viņa uzsāk darbu pie vokāliem, muzikāli tad bija kādi 80% sakomponēti. Jau 2016. gadā palaižam 1. singlu Lost Forest, nu jau ar fināla grupas skanejumu.

Kāpēc tieši šādi skan šis albums - lieli kontrasti mūzikā.

Visu albuma tapšanas laiku notika "cīņa" starp minoriem un mažoriem. Magnuss vairāk gribēja mažoriskāku, melodiskāk, savukārt es - ļaunāku, vairāk minorā (kaut kas uz to pusi kā skanējām līdz šim). Šim piegājiem bija vēl viens liels pluss - katra dziesma būvēta mazliet netradicionālāk, nav pants, piedziedājums un starpspēle, bet kā stāsts, kas vijas uz priekšu. Šo kontrastu vēl variāk paspilgtināja Māras vokāli ar clean & growl miju.

Māra atnesa arī jaunas liriku tempatikas - teksti ataino sociālas, filosofiskas, nihilistiskas un pat vides aizsardzības tēmas. Tie ataino mūsdienu problēmas, ar kurām kā sabiedrība saskaramies.

Vēl lielāku kontrastu pastiprināja Mārtiņš Lazdāns kā vokālais viesmākslinieks ar savu zemo doom growlu, tajā pašā leģendārajā dziesmā „Akathisia”.

https://ocularisinfernum.bandcamp.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.