Grupas nosaukums nāk no Arkonas pilsētas — pēdējā slāvu pagānu citadele, kura tikai 1168. gadā pieņēma kristietību pēc krusta kara dāņu karaļa Valdemāra Lielā un bīskapa Absalona vadībā.
Līdzīgi citu folkmetāla un pagānmetāla grupu dziesmu tematikai, arī «Arkona» darbi stāsta par mitoloģiju un vēsturiskiem notikumiem, kā arī dziesmas veltītas senās (pirmskristietības laiku) slāvu tautu gudrības saglabāšanai mūsdienās. Šogad «Arkona» svin desmit gadu jubileju, atzīmējot šo robežu ar vērienīgu koncerttūri, kuras ietvaros paredzētais koncerts «Melnajā Piektdienā» norisināsies sestdien. Šo desmit gadu laikā «Arkona» ir bijusi viena no vissistemātiskāk strādājošajām Austrumeiropas grupām, praktiski ik gadus izlaižot kādu jaunu ierakstu — kopumā «Arkona» pieder seši pilnmetrāžas albumi, pa vienam koncertierakstam, kompilācijai, EP un demo, kā arī divi DVD diski.
Pēdējais albums «Slovo» iznācis pagājušogad, un to izdevis viens no ietekmīgākajiem smagās mūzikas leibliem Eiropā — Austrijas «Napalm Records». Citu grupu vidū «Arkona» izceļas ne tikai ar to, ka uzstājas tādos tautastērpos, kādi bieži tika valkāti pirms aptuveni 1000 gadiem, bet arī ar vokālisti Mašu Arhipovu, kurai pieder viena no ievērojamākajām balsīm smagajā mūzikā. Ar viņu kopā spēlē Sergejs Atraškevičs (ģitāras), Vlads Sokolovs (bungas/programmēšana), «Kņazs Ruslans» (bass) un «Vilks» (dūdas/stabules).
Kopā ar «Arkona» uzstāsies arī divas igauņu komandas — «Unholy Fables» (spēlē samelninātā metāla jeb «blackened death» žanrā) un «Emphasis» (progresīvs gotiskais metāls). Taču «Arkona» garam tuvāks būs latviešu «Obscurus Orbis» priekšnesums — šī grupa autentiskā veidā spēlē Viduslaiku mūziku uz tam laikam tipiskiem instrumentiem: dūdām, bungām, stabulēm u.c. Pēdējā laikā «Obscurus Orbis» strauji iegūst popularitāti arī ārpus parastajām folkmūzikas pazinēju un metālistu aprindām.
Klubs sestdien būs atvērts no 19:00, sākums 20:00.
Biļešu cena kluba kasē — 7 lati.